Ako často chodíte nakupovať?

Hovorí sa, že keď ľudia nakupujú častejšie, kupujú viac položiek vrátane tých, ktoré nie sú potrebné. To však môže byť zvrátené týždenným nákupom. Týždenné nákupy Vám totiž ušetria veľa času, ale hlavne aj peňazí.

Ak patríte k ľudom, ktorí nakupujú impulzívne, čiže nakupujú aj to, čo si vopred nenapísali na svoje nákupné zoznamy, mali by ste pred samotnou kúpou tovaru položiť ešte zopár otázok. Naozaj potrebujem tento tovar? Budem ho v budúcom roku využívať? Nemám doma už podobný alebo skoro rovnaký druh tohto tovaru? Môžete tak ušetriť oveľa viac peňazí a nebudete kupovať zbytočné veci, ktoré aj tak len budú u vás doma ležať a zbierať prach, prípadne ak sa jedná o potraviny, sa pokazia a budete ich musieť vyhodiť buscando el mejor deshumidificador.

Ja osobne nemôžem opustiť supermarket bez čokolády alebo zmrzliny. Vo väčšine prípadov nie sú v mojom nákupnom zozname, ale aj tak si ich na konci každého nákupu kúpim. Vyhováram sa na teplé počasie alebo stres, ale to tak vôbec nemusí byť. Jednoducho sa musíte dobre pripraviť pred nákupom. Raz týždenne sa odporúča nakupovať čerstvé potraviny ako pečivo, zeleninu alebo ovocie, lebo tie sa rýchlo môžu pokaziť alebo stvrdnúť, a to by sme veru nechceli. Iné trvanlivé produkty, ako napríklad ryža, kukuričná múka, soľ, kari, prášok na pranie, cukor, fazuľa, mleté ​​orechy a olej na varenie, môžete nakúpiť aj len raz mesačne, pretože sa vám nepokazia.

Ak pravidelne cez týždeň chodíte do roboty a ste zamestnaní v pracovných dňoch, máte pravdepodobne jediný voľný čas na nákup cez víkend. V momente, kedy dostanete výplatu nakupujete potrebné potraviny. Ale samozrejme je to aj najlepší čas, dopriať si niečo, čo si teraz môžete dovoliť, ale vôbec nepotrebujete..

Nie je ľahké nastaviť sa na to, ale môžete začať tým, že znižujete frekvenciu nakupovania. Nemusíme dodávať, že okrem šetrenia času, menej časté nákupy pomáhajú človeku dobre využiť akúkoľvek kúpenú položku. Je však vhodné vytvoriť zoznam položiek, ktoré chcete kúpiť. To vám pomôže pokryť ďalšie potrebné veci na nákup bez toho, aby ste zabudli na iné.

Pozrite sa do svojej špajze alebo skriniek, a vytvorte zoznam potravín, plán menu a recepty na celý týždeň s cieľom zjednodušiť nákupný proces. Večeru môžete variť každý deň. Buďte pripravení. Teraz, keď máte svoje hlavné nákupné zoznamy, je na čase premýšľať o tom, ako často potrebujete nakupovať, aby bola vaša špajza dobre zásobovaná.

Mnoho faktorov má vplyv na rozhodnutie, ako často by ste mali navštevovať obchod s potravinami. Ale zjednoduší vám to život a výrazne zníži duševnú energiu a stres, ak je to skôr plánované rozhodnutie než náhodná voľba. Existujú tri najbežnejšie možnosti: týždenné nakupovanie, nakupovanie každý druhý týždeň a mesačne. Ako vždy, existujú výhody a nevýhody pre každú z týchto možností productos para aire.

Týždenný nákup vám umožňuje jednoduché vytvorenie rutiny okolo pracovného týždňa. Nevýhodou je, že máte až 4-krát do mesiaca možnosť minúť peniaze na niečo, čo ste ani nechceli, alebo bolo to vo zľave alebo v akcií. Ale zároveň je pravdepodobné, že budete môcť počkať až do ďalšieho týždňa na váš pravidelný nákup, ak vám niečo dôjde. Ak nakupujete iba jedenkrát za mesiac, je menej pravdepodobné, že niečo kúpite, čo vôbec ani nepotrebujete.