Ako často nakupovať potraviny?

Ak ste dnes jednou z moderných rodín, Váš rozvrh Vám pravdepodobne ponechá menej voľného času, než by ste chceli. Mnoho povinností prevádzkovať domácnosť Vám vezme veľa času a všetko sa môže stať skutočnou výzvou. Poskytovanie zdravého stravovania Vašej rodine je veľkou súčasťou riadenia domácnosti a musíte určiť, koľkokrát za mesiac by ste mali navštíviť obchod s potravinami. Pri tom Vám pomôže niekoľko otázok. Po prvé, aký je Váš nákupný cieľ? A po druhé, čo najlepšie funguje pre Váš život?

Ak chcete šetriť peniaze a v konečnom dôsledku čas, potom môžete zvážiť nákupný plán, pri ktorom pôjdete nakúpiť jeden alebo dva krát za mesiac. Aby ste to dosiahli, musíte byť naozaj dobrí pri plánovaní Vašich jedál a musíte mať dobrú zásobu potravín vo Vašej špajzy. Tiež musíte byť v poriadku s tým, že budete jesť mrazené alebo konzervované zeleniny a ovocia po určitú časť mesiaca. Väčšina ľudí, ktorí využívajú plán, pri ktorom nakupujú raz za mesiac, je v prvom týždni čerstvé ovocie a zeleninu a dá si do mrazničky niektoré potraviny ako mlieko a chlieb. Hoci cesta po obchode bude trvať dlhšie, menej časté nakupovanie rozhodne ušetrí čas v dlhodobom horizonte. Budete tiež šetriť peniaze, pretože štúdie ukázali, že rýchle výlety do obchodu vedú k impulznému nákupu.

Druhá otázka môže byť najdôležitejšia: Čo funguje najlepšie pre Váš život? Zatiaľ čo sa preukázalo, že nakupovať raz alebo dvakrát za mesiac šetrí čas a peniaze, nie je to pre každého. Ak chcete mať čerstvé ovocie a zeleninu vo Vašej strave, potom nakupovať raz za týždeň je realistickejšie. Ak môžete žiť so zmesou čerstvých a mrazených alebo konzervovaných potravín, skúste to dvakrát za mesiac, il migliore deumidificatore. Ak je Váš plán nepravidelný a máte málo času, môžete sa stať obeťou nákupov niekoľkokrát za týždeň, alebo dokonca každodenných rýchlych výletov do obchodu. Určite budete tráviť viac času pri týchto výletoch a pravdepodobne budete míňať viac peňazí, ako by ste mali. Takže, aj keď ste zaneprázdnení a nemáte čas na väčšiu nákupnú cestu, snažte sa, aby Vaše návštevy obchodu boli maximálne dvakrát týždenne.

Týždenný nákup potravín má svoje výhody. Môžete si jednoducho vytvoriť rutinu, keď pôjdete pravidelne nakupovať vždy v ten istý deň v týždni. Nemusíte nakupovať veľké množstvá produktov a je pravdepodobné, že budete môcť počkať až do ďalšieho plánovaného výletu, ak Vám bude niečo chýbať. Máte taktiež možnosť využiť týždenné špeciály. Nevýhodou je, že výlety môžu byť kratšie, ale sú častejšie, takže možno strávite viac času nakupovaním.

Výhodou nákupu dvakrát za mesiac je určite to, že strávite pri nakupovaní menej času a to bez toho, že by ste museli kúpiť naraz zásoby na celý mesiac. Potraviny podliehajúce skaze by sa mali spotrebovať v priebehu približne 2 týždňov od zakúpenia, takže dvakrát mesačne je efektívny časový rámec. Zjednodušíte si rozpočet, ak budete platiť dvakrát za mesiac za nákupy.

Výhodou nákupu raz za mesiac je, že je menej pravdepodobné, že si kúpite veci, ktoré nepotrebujete alebo ktoré nie sú na zozname; máte menej priestoru na pokušenie kúpiť špeciály, ktoré sa nezhodujú s celkovým rozpočtom alebo s Vašou potravinovou filozofiou. Avšak môže byť veľký mesačný výlet vyčerpávajúci celodenný proces.

Deumidificatoretop.com