Kupujete lieky online?

Boli ste niekedy v pokúšení kúpiť si lieky z online lekárne alebo inej webovej stránky? Chráňte seba a vašu rodinu a buďte opatrný pri kúpe lieku online. Existuje mnoho internetových stránok lekární, ktoré fungujú legálne a ponúkajú pohodlie, súkromie a záruky na nákup liekov.

Ale úrady varujú, že existuje veľa nečestných lekární online, ktoré tvrdia, že predávajú lieky na predpis za hlboko zľavnené ceny, často bez toho, aby vyžadovali platný predpis. Tieto internetové lekárne často predávajú neoprávnené alebo falšované lieky mimo záruky (brosse a lisser).

Tieto nečestné stránky často môžu byť skutočne prevádzkované zločincami z druhej strany zemegule bez spojenia zo Slovenskom. Lieky zakúpené z týchto webových stránok môžu byť nebezpečné a môžu ohroziť vaše zdravie. Stovky webových stránok ponúkajú na predaj lieky na predpis a počet lekární online narastá denne. Zatiaľ čo legitímne stránky lekární môžu poskytnúť súkromný, praktický a niekedy lacnejší spôsob, ako získať lieky na predpis – najmä pre tých, ktorí žijú v odľahlých oblastiach alebo nemôžu cestovať do lekární – online kupujúci musia prijať dodatočné opatrenia, aby zabezpečili, že dostávajú bezpečné lieky od renomovaného poskytovateľa.

Po prvé a predtým, než si kúpite lieky z lekárne online, skontrolujte, či máte istotu, že ide o lekáreň so štátnou licenciou. Zoznam licencovaných lekární online bol vytvorený a môžete ho nájsť na internete. Tieto webové stránky s dobrými lekármi môžete rozpoznať a všetky zobrazujú verifikáciu a sú licencované. Bezpečné online lekárne by mali tiež vyžiadať predpis alebo recept od vášho lekára, mať k dispozícii lekárnika na zodpovedanie otázok a poskytnúť kontaktné informácie (vrátane telefónneho čísla osoby, s ktorou môžete hovoriť), ak máte problémy alebo otázky.

Nákup liekov z nelegálnej online lekárne môže spôsobiť vážne zdravotné riziká. Lieky predávané nelicencovanou lekárňou môžu byť staré alebo vypršané; môžu byť vyrobené v neštandardných zariadeniach; môžu obsahovať nebezpečné zložky, môžu byť nesprávne uložené alebo môžu byť príliš silné alebo príliš slabé.

Lieky predávané nelicencovanými lekárňami môžu tiež obsahovať nesprávne lieky alebo dokonca byť úplne falošné. Lekárne, ktoré ponúkajú takéto lieky alebo doplnky stravy, predstavujú aj významné riziko pre vaše zdravie. Dajte si pozor na online lekárne, ktoré vás nechajú kúpiť si lieky na predpis bez platného predpisu od svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Nemajú k dispozícii lekárnika so štátnymi licenciami, ktorý by vám odpovedal na vaše otázky. Ponúkajú veľmi nízke ceny, ktoré sa zdajú príliš dobré na to, aby boli pravdivé. Odosielajú spam alebo nevyžiadaný e-mail, ktorý ponúka lacný liek. Nachádzajú sa mimo Slovenskej republiky a nemajú uvedené sídlo. Tieto lekárne často predávajú lieky, ktoré môžu byť nebezpečné, pretože môžu mať príliš veľa alebo málo aktívnej zložky, ktorú potrebujete na liečbu svojej choroby alebo stavu. Neobsahujú správnu aktívnu zložku. Obsahujú nesprávne alebo iné škodlivé zložky (seche cheveux avec diffuseur).

Účinná zložka je to, čo robí tento liek účinným pre chorobu alebo stav, ktorý je určený na liečbu. Ak má liek neznáme účinné zložky, nemôže mať zamýšľaný účinok, môže mať neočakávanú interakciu s inými liekmi, ktoré užívate, môže spôsobiť nebezpečné vedľajšie účinky alebo môže spôsobiť iné vážne zdravotné problémy, ako sú závažné alergické reakcie. Taktiež tieto lieky nemusia byť správne skladované, ako napríklad v sklade bez potrebných regulátorov teploty, čo môže spôsobiť, že liek nebude účinný pri liečbe choroby alebo stavu, pre ktorý ho užívate.